معرفی کتاب مهدی فخارزاده- نابغه ی بیمه ی جهان

image_pdfدانلود نسخه PDFimage_printصفحه مناسب چاپ

دکتر مهدی فخار زاده،‌ نامی آشنا برای فروشندگان بیمه است. فروشنده ی افسانه ای بیمه های زندگی در شرکت متروپولیتن. داستان زندگی و موفقیت او می تواند راهنمای خوبی برای فروشندگان بیمه در تمامی رشته ها باشد. کتاب ” مهدی فخار زاده، نابغه بیمه جهان” سرگذشت این بزرگمرد را روایت می کند. این کتاب از مجموعه ی کارآفرینان بزرگ ایرانی است که مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف متولی آن است.
کتاب با تاریخچه ای از بیمه ی عمر در ایران و جهان شروع می شود. در ادامه با زندگینامه ی مهدی آشنا می شویم. او فرزند بزرگ حاج علی اصغر فخارزاده است. حاج علی اصغر مغازه دار و مالک بود. به اعتقاد او کسب دانش تا حدی که مهارت بیاورد کافی بود. دیدگاه مهدی اما چیز دیگری بود. بنا به درخواست پدر،‌مهدی در پایان دوره ی سیکل به کار تمام وقت در حجره ی پدری مشغول شد. در این مدت، صبح های زود و عصرها به مطالعه پرداخت و دبیرستان را به پایان رساند. با همین روش توانست از دانشگاه تهران لیسانس حقوق بگیرد. دو سال صبر کرد تا موافقت پدر برای ادامه ی تحصیل در رشته ی بازرگانی خارجی در آمریکا را به دست آورد. در آمریکا نیز با مشکل ضعف زبان انگلیسی مواجه شد. توان دوست یابیش به نجاتش آمد و توانست با کمک یک دانشجوی آمریکایی مشکل زبان انگلیسی خود را حل کند. در دوران تحصیل با همسر خود آشنا شد و بارداری ناخواسته ی همسرش او را به شرکت بیمه ی متروپولیتن کشاند. او مامور وصول حق بیمه در یکی از محلات کثیف و فقیر شد. شعار “برای رها کردن این شغل باید اول در آن موفق شوم” مهدی باعث شد ظرف چهار سال مشاور در امور وصول بیمه شود. در خاتمه ی زندگینامه ی مهدی ۵ اصل قدرت او آمده اند که عبارتند از:
– صداقت و درستکاری از هر چیزی برتر است
– خود را جای دیگران بگذارید
– دانش، قدرت است
– کارکردن، لذت است
هرگز ناامید نشوید زیرا هیچ کاری غیر ممکن نیست.

EPSON MFP image

خواندن این کتاب را به همه ی فروشندگان بیمه در تمامی رشته های بیمه ای پیشنهاد می کنم.

درباره نویسنده

سال‌ها به بازاریابی و فروش بیمه مشغول بودم. مطالعات زیادی در این مورد داشتم. دوره‌های بسیاری را گذراندم. اکنون عصاره‌ این تجربیات را در اختیار شما می‌گذارم

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
WhatsApp Me!
در واتساپ، پاسخگوی شما هستیم